A Chrome 73-as verziójának megjelenése után gőzerővel gyúrnak a fejlesztők a 74-esre. Ennek bétája már letölthető a szokásos, Chrome béták oldalról.
Az új verzió elhozza Windows-ra a sötét módot, és jelezni tudja a webhelyeknek, hogy redukálják az animációkat a rendszer beállításainak megfelelően.
Utóbbi, a mozgás csökkentése funkció rendszerszinten elérhető a legnépszerűbb platformokon, hogy csökkenthetők vagy kikapcsolhatóak legyenek az animációk. Ez mozgásszervi problémáknál segít a görgő, mozgó effektek tiltásával.
A mozgásszervi problémák mellett azoknak is segítség ez a funkció, akik úgy érzik, hogy a fölösleges animációk lassítják mindennapi munkájukat.
A CSS prefers-reduced-motion media query használatával tudatja igény szerint a böngésző az oldallal a mozgás csökkentésére való igényt, amit a webfejlesztőknek implementálni kell az oldalba vagy webalkalmazásba. A webfejlesztők készíthetnek külön mozgáscsökkentett verziót az oldalból, vagy a normál oldal beállításain tudnak módosítani.
Asztali fronton a sötét mód először MAC-en jelent meg a 73-as verzióval, és a 74-essel érkezik a Microsoft operációs rendszerére. Ha a rendszerszintű sötét mód aktív, a Chrome automatikusan alkalmazkodik, egyéb esetre kézi beállításra is számíthatunk. El tud sötétülni a címsáv, a könyvjelzősáv, a kezdőoldal és a menük.
A keresősáv is kap újítást. Rákattintás után rögvest megjeleníti javaslatok formában a legutóbb használt elemeket. Ehhez eddig gépelni kellett, de most már nélküle is tesz javaslatokat.
A felugró ablakos weboldalaknak is gátat szab az új verzió. Ha egy oldal bezárás alatt van, vagy már betöltött a helyére egy másik, nem nyithat meg új felugró ablakokat a window.open() API-val. Ez független a felugró ablakok tiltására vonatkozó beállítástól.
A Chrome 70-es verziójával kezdték el tesztelni a Shape Detection API-t, amivel a weboldalak képesek szkennelni szöveget, arcokat vagy épp QR kódokat képekről. A funkció továbbra is teszt alatt van, de most már bárkinek elérhető lesz egyetlen beállítással.
Verziófüggetlen újdonság, hogy a keresősávval a G Suite felhasználók kereshetnek a Drive-on. Keresés után a fájltípus ikonja, és a Drive logója jelenik meg. Szűkíthető is a keresés típus és szerző alapján. A funkció működéséhez szükséges, hogy alapértelmezett keresőmotor legyen a Google, és a Chrome 69-es vagy újabb verziójú legyen. A lehetőség még csak tesztverzió.
Az új verzió április 23-ára várható.
Forrás: 9to5Google