Bejelentkezés





További lehetőségek

Messenger for Desktop - hozza-e az igazi asztali élményt?

DeepComp ekkor 2020-05-13 21:23:59

Nem rég jelent meg a Facebook Messenger új verziója MAC és Windows 10 rendszerre, ami utóbbi esetben már 100%-ig kompatibilis a képernyőolvasókkal. A ráncfelvarráson átesett alkalmazás egy remek alternatívát kínál a muszályból nyitott Facebook-os böngészőfülekre, de a Skype helyett is egy jó alternatíva lehet, mert most már nehezebb véletlenül bezárni.

Beszerzés, belépés


Az újdonság a Windows Áruházból (Windows Store) szerezhető be. Vagy keressünk rá, vagy katt ide. Letölthető még a messenger.com-ról is, de az innen opcionálisan letölthető EXE bináris erős lemaradásban van az áruházi verzióval szemben.

Telepítést követően egy Chromium (Chrome) szerű webes felületet kapunk.

Kinézet, első lépések


Ernyőolvasóval felülről haladva először három csendes kattintható elemmel találkozunk. A felső a Messenger bezárására, a következő kisméretű ablakba rakja a képernyő közepére, vagy ha már abban van, a tálcára képes küldeni, az alsóval pedig az értesítési területre rakhatjuk, de erre az ALT+f4 is zseniális.

Tovább haladva az első gomb a beállítások és egyebek menüje. Ha van üzenetküldési engedélykérésünk, akkor annak számát mutatja, de a funkciója mindkét esetben ugyanaz. Elérhetjük a személyes beállításainkat, és az előbb említett engedélykérések és a legutóbbi csevegéseink listája közt válthatunk.

Lenntebb haladva a mindig látható keresővel találkozunk. Igen jól használható, gépelés után üssünk entert, és alatta mutatja a találatokat. Ilyenkor a legutóbbi csevegések listáját felülírják a találatok, a keresés törlése gombbal térhetünk vissza a korábbi állapothoz.

Akár találat, akár engedélykérés, akár az egyik utóbbi csevegés, enterrel lehet aktiválni, és ha még haladunk lefelé, látható a lényeg: a partner / csoport csevegési ablaka. Kezdeményezhetünk hívást, elérhetjük a beállításokat, láthatjuk az üzeneteket. Sajnos az üzeneteknél 1v1-es (tehát nem csoportos) csevegéseknél a feladó nevét nem mutatja csevegésen belül, ez idővel remélhetőleg javulni fog.

Az üzenetek alatt lehet írni, tartalmat csatolni, vagy hangulatjelet / matricát küldeni.

A csevegés megkezdéséhez tehát csak klikk egy korábban mutatott elemre, és indulhat is az önfeledt szószátyárkodás.

Végszó


Az alkalmazás közel sem hibátlan. Időnként hajlamos megfagyni, leginkább vágólapra másoláskor. Ahogy fenntebb írtam, nem írja ki a kétszemélyes csevegéseknél a feladó nevét, illetve elég sok funkciót értelmetlenül sok menükben bóklászással lehet csak elérni.

A kezelőfelületen számos helyen csak címkézetlen képek, vagy placeholder feliratok jelennek meg. Ilyen az olvasottsági állapot ikonja, vagy az ismerős profilképe.

MacOS-en a VoiceOwer-rel használhatatlan, akárcsak a Chrome. Ott tehát nem egy túl csábító megoldás jelenleg.

a javára szóljon viszont, hogy ezekkel együtt is jobb mint egy állandóan nyitott böngészőablak, és a folyamatos fejlesztések hatására remélhetőleg csak javulni fog. Az alján található hibabejelentő gombbal lehet jelezni a felmerülő problémákat, több hang talán többet ér, hogy megjelenjenek a feladók nevei képernyőolvasóval is.


Kulcsszavak

DeepComp lábrész